NB!

Meie leht on uuendamisel, seetõttu ei ole veel kõikide kihelkondade ehteid kodulehel üleval!

Kui te ei leidnud otsitud ehet kodulehelt siis kirjutage mulle: mariliis@eheeestiehe.ee

Ehe Eesti Ehe on ehtne Eesti käsitöö.

Stiliseeritud armastatud rahvuslik seelikutriibumuster teeb Ehedast Eesti Ehtest kauni ja auväärse ehte, mida saab uhkusega kanda nii argisel, kui pidulikul hetkel. Eesti rahvariide triibu ja tikandimustrid on väga rikkalikud ja kaunid ning neid võtta uuesti kasutusse aktsendina tänapäeva, mis on auasi igale Eestlasele, et olla uhke oma kultuuri ja etnograafia üle.

Valikus on üle 350 erineva rahvusliku mustri, mis on inspiratsiooni saanud seelikutriibust või rahvariide tikandimustrist, et igaüks leiaks endale oma, kas juurte, värvi või südame järgi. Lisaks triibu- ja tikandimustrile on veel stiliseeritud Muhu Prees, mille muster on joonistatud järgides originaal Muhu Preesi.

Ehe on vormistatud ehtelehele, kuhu on ka juurde kirjutatud, millisest Eestimaa kihelkonnast on antud triip või tikand pärit. Ehtelehe tagaküljel on ka Eesti kontuurkaart, kuhu on märgitud millises Eesti maakonnas antud koht asetseb. Kõikide kõrvarõngaste konksud on 925 hõbeda prooviga.

Kõiki triibu- ja tikandimustreid on saadaval nii kõrvarõngaste, prosside, kui ka ripatsite kujul. 

Ehe Eesti Ehe loodi 2014. aasta oktoobris ja on osalenud paljudel Eesti suurematel ning väiksematel käsitöö laatadel ja messidel ning on väga soojalt vastu võetud nii meie oma rahva, kui ka turistide poolt.

Kõik Ehe Eesti Ehe ehted on disainitud ja valmistatud käsitööna Mariliis Siigarti poolt, kes on lõpetanud Tallinna Ülikooli tehnoloogiaõpetuse eriala (MA), samuti on ta lõpetanud Kuressaare Ametikoolis Kunstide eriala. Ta on töötanud aastaid graafilise disaineri erialal. Mariliis Siigart on võitnud konkursid kujundada 2011. aastal toimunud Noorte Tantsu- ja Laulupeole "Maa ja ilm" rongkäigupea ja Harjumaa rongkäigupea kujunduse.

Tunnustused:

Muhu Prees sai tunnustuse Eesti käsitööliidult: "Uus toode Mardilaadal 2015"

Kõik EHE EESTI EHE ehted kannavad märki: “Saaremaa ehtne toode”